За нежните и романтични девојки: Ова лето изберете розов тексас

Веќе знаеме дека розовата боја е хит за оваа сезона. Исто така, знаеме и дека тексасот е безвремена ткаенина која никогаш не излегува од мода. Па како да ги комбинираме?

1-za-nezhnite-i-romantichni-devojki-ova-leto-izberete-rozov-teksas-www.kafepauza.mk_

Кога ќе ги споиме тексасот и розовата боја го добиваме главниот тренд за оваа сезона – облека од розов тексас кои трендсетерките со задоволство го комбинираат во своите модни комбинации.

2-za-nezhnite-i-romantichni-devojki-ova-leto-izberete-rozov-teksas-www.kafepauza.mk_

Доколку сакате во оваа сезона да му дадете освежување на вашиот секојдневен изглед, тогаш тексасот со розова боја е вистинскиот избор.

4-za-nezhnite-i-romantichni-devojki-ova-leto-izberete-rozov-teksas-www.kafepauza.mk_

Модните куќи и познатите брендови предлагаат оваа пролет и лето да обезбедите голема тексас јакна во розова боја, мини тексас здолниште и шорцеви или фармерки.

9-za-nezhnite-i-romantichni-devojki-ova-leto-izberete-rozov-teksas-www.kafepauza.mk_

8-za-nezhnite-i-romantichni-devojki-ova-leto-izberete-rozov-teksas-www.kafepauza.mk_

Карнерите на облеката од тексас се исто така добредојдени. Доколку сакате посуптилен допир од овој тренд, тогаш ви предлагаме да изберете облека во бледо розова боја, а доколку спаѓате во храбрите дами кои не се плашат од силните бои, тогаш можете да избрете фармерки во силна розова нијанса.

6-za-nezhnite-i-romantichni-devojki-ova-leto-izberete-rozov-teksas-www.kafepauza.mk_

Облеката од розов тексас комбинирајте ја со бело палто или нежни пастелни бои за поженствен изглед. Можностите се преголеми, а ваше е да изберете како ќе го вклучите овој тренд во вашите летни модни комбинации.

7-za-nezhnite-i-romantichni-devojki-ova-leto-izberete-rozov-teksas-www.kafepauza.mk_

САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       


За авторот
Комуникативна, весела, оптимистички настроена. Обожава книги, музика, филм и приказни кои инспирираат. Сака да пие кафе, па макар и сама. Верува во себе и во своите можности, бидејќи кој не се обидел - не успеал!

Поврзани содржини

Остави коментар