5 грешки што ги прават жените при обликување на веѓите

Ако очите се прозорец на душата, тогаш веѓите се неговите рамки.

7-дневен план за вежбање со цел да изгледате одлично голи

Па, подготвени сте да почнете? Ве предизвикуваме!

Кејт Хадсон открива: Најдобрата вежба за совршено обликувани нозе

Иако Кејт Хадсон има 36 години, 2 деца и напорна работа, таа има прекрасно тело.

3 вежби за совршено обликуван задник

Епа ајде, облечете ја вашата спортска опрема и почнете веднаш!

Бјути заповеди: Неколку чекори до совршени веѓи!

Облик, боја, дебелина... Има толку многу фактори за кои треба да водите сметка при чупањето и средувањето на веѓите.

Како да го одредите вистинскиот облик на веѓи за вашето лице?

Сведоци сме на реалноста дека на некои девојки би требало да им ја забраниме употребата на пинцета...

Заштитете ја вашата коса од топлина така што ќе ја обликувате без употреба на фен

Во зависност од формата на вашата коса, постојат неколку трикови кои можат да ви помогнат да имате привлечна фризура без притоа да ја горите со фен, пегла или фигаро. Погледнете како...

Најчести грешки при обликување на ноктите

Турпијата за нокти ги спасува ноктите во многу ситуации, но исто така со неправилно користење може да го уништи убавиот изглед на ноктите и нивниот квалитет.

Како да ги обликувате веѓите според обликот на лицето?

Секое лице се карактеризира со специфични и единствени црти на база на кои се врши обликувањето на веѓите. Потребно е да ги земете предвид обликот и големината на лицето, положбата на очите и носот, како и јаболчниците.

Обликувајте го вашето тело и збогувајте се со вишокот килограми за само 5 минути!

И покрај тоа што кратко трае, овој тренинг со сигурност добро ќе ве испоти.

Петминутни вежби за совршено обликувани раце

Доколку не сте задоволни со изгледот на вашите раце или мислите дека за време на зимскиот период вашите мускули се олабавиле, овие петминутни вежби можат многу да ви помогнат.

Како да ги затегнете и обликувате вашите раце?

Исто како кога станува збор и за целулитот, не морате да имате вишок килограми за вашиот горен дел од телото да биде млитав и опуштен. Со овие неколку вежби ќе можете да го спречите овој процес.
12