20 ноември 2015 | Кафе пауза

Филм: Сан Андреас (San Andreas)

По застрашувачки земјотрес во Калифорнија, еден пилот на хеликоптер заедно со својата бивша сопруга тргнуваат во потрага по нивната ќерка

Неколку причини зошто на секоја врска ѝ е потребен еден кој мисли и еден кој чувствува

Според психолозите, комбинацијата на овие две карактеристики води кон создавање идеална љубовна врска.

Отсега Фејсбук ви дозволува целосно да ги избришете бившите од вашиот тајмлајн

Нова низа алатки кои ви дозволуваат да го контролирате начинот на интеракција со бившите партнери.

Нов тренд: Сетови од ист материјал, принт и текстура и 3-те правила кои следат со него

Време е барем на кратко да заборавите на мешаните комбинации и да ја освежите гардеробата со нова стајлинг формула која е лесна за примена.

Сестринскиот совет е најдобар: 11 препораки од постарите сестри за бракот и свадбениот ден

Вашата постара сестра е ваше богатство. Таа ве научила на многу нешта – од техники за шминкање до манипулација на родителите. Затоа нејзиниот совет е најскапоцен.

7 знаци дека сте во друштво на егоистична личност

Доколку ги почувствувате следниве 7 знаци, тогаш без сомнение сте се запознале со егоистична личност...

Најмудриот хороскопски знак: Тој не може да биде измамен

Амбицијата и успехот го мотивираат и благодарение на големата енергија, воглавно е успешен во сè што прави.

Прекрасни цитати за сите сингл девојки

Каков и да е вашиот карактер, постојат низа предности коишто ви се нудат кога до вас не е партнерот од соништата.

Бјути заповеди: Неколку чекори до совршени веѓи!

Облик, боја, дебелина... Има толку многу фактори за кои треба да водите сметка при чупањето и средувањето на веѓите.

Ви недостигаше емисијата „Еден на Еден“? Набрзо почнува новата сезона!

Новата сезона од „Еден на Еден“ започнува на 28 ноември. Сезона 7 ќе се емитува на Телма секоја сабота во 19.15 часот.
Датум: 20 ное 2015
, Автор: