нијанси | Кафе пауза

6 бои што ќе владеат со светот оваа година

Оваа година носи широк спектар на различни нијанси што ќе внесат ведрина во оваа сезона. Ѕирнете во плакарот и проверете дали веќе имате некое парче облека во овие бои.

„Путер крем“ русокоса: Комбинација идеална за „први прамени“ и за сите што сакаат освежување

„Путер крем“ русокоса е комбинација на прамени во боја на шампањ, мед и бебешка руса коса - игра на топли и ладни нијанси.

7 нијанси на лакови за нокти што ги прават вашите раце да изгледаат помлади

Иако е тешко да се справите со потемните дамки, брчки и вени, постои трик што можете да го искористите за подмладување на рацете.

Нијанси на боја на коса што ќе направат да изгледате помладо: 6 трендовски предлози за оваа пролет

Со помош на нови нијанси не само што може да го освежите изгледот, туку и да вратите неколку години од вашиот био-часовник.

Која боја на кармин му одговара на секој хороскопски знак?

Астрологијата може да биде причина зошто имате поголем афинитет кон одредени нијанси на шминка, но и како одредени бои ги отсликуваат карактеристиките на вашиот хороскопски знак.

8 нијанси на кармин што треба да ги пробате оваа пролет

Сигурно сте забележале дека карминот му дава свежина на лицето и дека целата шминка изгледа многу подобро ако ја изберете вистинската нијанса на кармин.

6 бои што ќе бидат во тренд во 2020 година

На модните писти има неверојатен број спектакуларни комбинации на бои, а во текот на 2020 година ќе доминираат модните експерименти, не само со стиловите, туку и со нијансите.

Колку добро разликувате бои? Помалку од 1% од луѓето го поминуваат овој тест со сите точни одговори!

Една работа е да разликувате црвена од сина боја, но набљудувањето и распознавањето на нијансите е друга приказна.
Датум: 08 јун 2019
, Автор:

Која нијанса на црвена боја за коса е идеална за вашиот тен?

За црвена боја на коса секогаш се одлучуваат храбрите и смелите девоји. Дали и вие сте една од нив?

Боја на коса што се менува за 2 секунди: Што мислите за овој тренд?

Доколку не можете да се одлучите помеѓу две бои на вашата коса, зошто да не се обидете и со двете?