8 нијанси на кармин што треба да ги пробате оваа пролет

8 нијанси на кармин што треба да ги пробате оваа пролет

Без оглед на вашите навики за шминкање, сигурно сте забележале дека карминот му дава свежина на лицето и целата шминка изгледа многу подобро ако ја изберете вистинската нијанса на кармин. Ако веќе ви се здодевни вообичаените бои на кармин што ги користите секојдневно, погледнете кои бои ќе бидат во тренд оваа пролет.

1. Мат црвена

8 нијанси на кармин што треба да ги пробате оваа пролет

Ако сакате да пробате мат кармин, но не сте сигурни како ќе изгледа, ставете црвен кармин што секојдневно го користите и одозгора ставете пудра во прав за да постигнете мат изглед.

2. Бледорозова

8 нијанси на кармин што треба да ги пробате оваа пролет

Оваа нијанса е одличен избор само ако ги нагласите трепките.

3. Боја на цигла

8 нијанси на кармин што треба да ги пробате оваа пролет

Оваа нијанса е совршен избор за преку ден.

4. Металик виолетова

8 нијанси на кармин што треба да ги пробате оваа пролет

Виолетов кармин и металик сенка се совршена вечерна комбинација ако сте похрабри.

5. Корални усни

8 нијанси на кармин што треба да ги пробате оваа пролет

Коралните усни се соодветни и за на плажа и за љубовен состанок. По нанесувањето на карминот, нежно потапкајте ги усните со прстите.

6. Портокалова

8 нијанси на кармин што треба да ги пробате оваа пролет

Оваа боја не е за секого, но ако се осмелите да ја испробате, треба да знаете дека остатокот од шминката не треба да биде нагласен.

7. Речиси црвено

8 нијанси на кармин што треба да ги пробате оваа пролет

Ниту црвена, ниту розова, ниту портокалова, туку нешто помеѓу, нијанса што одговара на сите нијанси на кожа.

8. Боја на вино

8 нијанси на кармин што треба да ги пробате оваа пролет

Оваа нијанса никогаш нема да излезе од мода и е одличен избор за вечерно излегување.

Прочитајте кои 6 бои на коса ќе бидат модерни во 2020 година.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Со пишување може да постигне многу. Никогаш не се откажува од своите соништа.

Поврзани содржини

Остави коментар