Зошто држењето за рака, допирањето и разменувањето нежности се толку многу важни?

Дали знаете што ја зацврстува врската, а позитивно влијае врз расположението?

Што би ве направило посреќни: Да имате секс еднаш неделно или да заработувате повеќе?

Едно неодамнешно истражување откри дека луѓето па попрво би имале секс еднаш неделно отолку да заработуваат дополнителни 50.000 евра годишно.

Зошто некои љубовни парови обожаваат да си искажуваат нежност во јавност?

Најновите истражувања откриваат од каде потекнува потребата за искажување нежност во јавност.

25 преслатки заспани животинчиња кои ќе ви го стоплат срцето

Сите животинчиња имаат една заедничка работа кога спијат, а тоа е нивната милина и нежност.

Астрологијата открива: Како да го освоите срцето на мажите Риби?

Ако вашата симпатија е Риби, тогаш запомнете дека се соочувате со една деликатна душа чиј живот се врти околу романтиката.

12 големи грешки во бакнувањето кои можат да го уништат расположението

Бакнежот е прекрасно искуство, момент кој ве зближува со вашиот љубовник и прави да уживате во сензуалната врска.
Датум: 03 фев 2016

Нема да верувате: Мажите имаат нешто поважно од сексот

Иако мажите тоа никогаш нема да го признаат, постои нешто што им е поважно од сексот. И замислете, тоа не е фудбалот.
Датум: 17 јан 2016

5 совети за освежување на врската која е заглавена во рутина

За врската да опстане, потребно е да го освојувате партнерот секој ден, а следниве 5 совети можат навистина да помогнат кога е потребно одново да ѝ ги наполните батериите.

Неколку едноставни начини да ја разгорите љубовта во врска која западнала во криза

Доколку чувствувате дека вашиот партнер полека се оддалечува од вас, на овие неколку начини можете индиректно да влијаете врз вашиот однос.

12 начини како да ѝ давате комплименти на вашата понежна половина

Еве како можете вербално и невербално да ѝ дадете комплименти на вашата понежна половина и да ѝ покажете колку ви значи.
Датум: 12 мај 2014
, Автор:

Најпривлечните и најодбивните особини кај хороскопските знаци

Прочитајте ги најпозитивните и најнегативните особини на секој знак, кои ќе ве разнежат и изнервираат.
12