12 големи грешки во бакнувањето кои можат да го уништат расположението

Бакнежот е прекрасно искуство, момент кој ве зближува со вашиот љубовник и прави да уживате во сензуалната врска. Но, постојат неколку нешта кои можеби ги правите без да знаете дека на слаткиот бакнеж му додаваат кисел вкус. Еве неколку грешки кои би требало да ги избегнувате доколку сакате вашите бакнежи да се незаборавни.

1. Лош здив

(1) 12 големи грешки во бакнувањето кои можат да го уништат расположението

Мијте ги забите редовно и секогаш земете мастика или ментол бонбона пред да се бакнувате со партнерот.

2. Брзање

(2) 12 големи грешки во бакнувањето кои можат да го уништат расположението

Не брзајте и бакнувајте се сензуално и полека. Кога брзате го уништувате моментот и расположението.

3. Премногу јазик

12 големи грешки во бакнување кои можат да го уништат расположението

Ако премногу го користите јазикот, тогаш бакнежот губи смисла и тоа може да биде иритирачки и одвратно за вашиот партнер.

4. Премногу плунка

Бакнежот е прекрасно искуство, момент кој ќе ве зближи со вашиот љубовник, со кој ќе уживате во сензуалната врска.

Кога бакнежот вклучува премногу лиги и плунка, исто така може да биде непријатно за вашиот партнер.

5. Премногу допирање

Бакнежот е прекрасно искуство, момент кој ќе ве зближи со вашиот љубовник, со кој ќе уживате во сензуалната врска.

Кога ќе почнете пребрзо да го допирате вашиот партнер на непристојни места, тој или таа ќе почнат да се чувствуваат непријатно.

6. Бакнеж без јазик

Бакнежот е прекрасно искуство, момент кој ќе ве зближи со вашиот љубовник, со кој ќе уживате во сензуалната врска.

Претераното користење на јазикот може да биде непријатно, но тоа не значи дека треба да заборавите на него. Нежното, заводливо користење на јазикот при бакнување може да биде навистина секси.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Инженер под влијание на силни филмски маси. Далеку од реалноста, блиску до паметот. Иако крајот на филмот Живот го знаеме сите, сепак убаво е да уживаме додека трае.

Поврзани содржини

Остави коментар