03 февруари 2016 | Кафе пауза

Што имаат заедничко читањето, романтиката и љубовните врски?

Пред да се појави интернетот, телевизијата, филмовите па дури и радиото, постоеле само книгите.

Запознајте ја Кирстен, девојката чија професионална кариера е патување на неверојатни места

Таа ќе ве инспирира и вам да преземете драстични мерки со цел да бидете навистина среќни во вашиот живот.

Не ги потиснувајте проблемите во себе, справете се со нив на овие неколку едноставни начини

Погледнете ги следниве неколку начини на кои можете лесно да се справите со црните денови.

Само губите време: 10 нешта во кои никогаш нема да ја најдете среќата

Многу често ја трошиме нашата енергија, заглавени во лавиринтите на животот, размислувајќи за тоа како еден ден ќе побегнеме од сѐ.
Датум: 03 фев 2016

4 скриени особини кои сите добри момци ги бараат кај девојките

Постојат одредени квалитети кои сите добри момци ги бараат кај своите партнерки и кои не сакаат да ги откријат.

12 големи грешки во бакнувањето кои можат да го уништат расположението

Бакнежот е прекрасно искуство, момент кој ве зближува со вашиот љубовник и прави да уживате во сензуалната врска.
Датум: 03 фев 2016

7 типови луѓе кои го прават животот на работното место неподнослив

Постојат 7 типови луѓе кои без сомнение ќе ги сретнете во секоја поголема канцеларија, а кои истовремено ќе го направат вашето работно време неподносливо.
Датум: 03 фев 2016

Истражувањата потврдија: Стриповите ја развиваат љубовта кон книгите

Стриповите може да бидат вистинскиот пат кон развивање љубов за книгите и желба за учење.

5 модни комбинации со чизми над колена

Кратки, со средна должина, долги, над колена... Има толку многу модели на чизми и секој е совршен на свој начин.

Кои хороскопски знаци знаат да простат неверство?

Погледнете кои хороскопски знаци имаат најголемо срце и најмногу разбирање кога станува збор за љубовта.
12