Забавни илустрации кои ни покажуваат како е да се биде куче

Ако сте размислувале за промена на кариерата, сега е одлично време да се насочите кон идејата да станете куче. Животот како куче е одличен! Токму затоа и уметниците од креативното студио Last Lemon направија едноставен и смешен илустриран водич кој објаснува какво е чувството да се биде куче. Илустрираните идеи се собрани од целиот свет, а во нив учествуваа сопственици на кучиња, експерти и секако самите кучиња.

Редовно тренирај со твојот човек.

Овозможувај му на твојот човек редовно вежбање.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Инженер под влијание на силни филмски маси. Далеку од реалноста, блиску до паметот. Иако крајот на филмот Живот го знаеме сите, сепак убаво е да уживаме додека трае.

Поврзани содржини

Остави коментар