Неколку начини да ги спречите габичните инфекции

Ситуацијата не е толку страшна колку што ви изгледа на почетокот и доколку ги следите овие совети ќе можете лесно да се заштитите од повторна габична инфекција...

Неколку причини зошто бананата е едно од најдобрите овошја на планетата

Витаминот Б6 кој се наоѓа во неа го регулира нивото на шеќерот во крвта и помага при подобрување на расположението и ублажување на симптомите од ПМС.

Како настинката навистина се пренесува?

Еден од водечките истражувачи Рон Еклс изјавил дека настинката не треба да застане на патот на романсата бидејќи таа не може да се пренесе преку бакнеж.

Романтични фризури за венчавка кои можете и сами да ги направите

Погледнете ги овие 2 идеи за фризури кои можете и самите да ги направите за само неколку минути.

Сакате да бидете милионери? Погледнете како да го постигнете тоа!

Според Џон Возик, тајната за станувањето милионер се крие во математиката и навиките.

Направете сами: Маскара

Доколку сте љубители на природната козметика и сакате секогаш да знаете што точно ставате на лицето, тогаш ви препорачуваме да ја направите оваа домашна маскара.

Интересни факти за пеперутките

Ви издвојуваме неколку интересни факти во врска со пеперутките.
Датум: 21 фев 2015
, Автор:

5 совети за освежување на врската која е заглавена во рутина

За врската да опстане, потребно е да го освојувате партнерот секој ден, а следниве 5 совети можат навистина да помогнат кога е потребно одново да ѝ ги наполните батериите.