Филм: Предана (Allegiant)

Трис конечно излегува од ѕидовите на Чикаго со цел да открие дали постои нешто зад нив

8 мисли кои им поминуваат низ главите на девојките кои го нашле господинот Совршен

Сите врски низ кои досега сте поминале ви делуваат како тривијални.

5 лесни начини како да ја преуредите вашата спална соба за подобро да спиете

Спиењето е важно од секој аспект на нашето живеење, а сепак 40 проценти од нас спијат помалку од потребното.
Датум: 11 мар 2016

Професиите од соништата постојат и тие се одлично платени

Постои ли некој кој не би сакал да дегустира сладоледи и за тоа да зема 60.000 долари годишно?

Нелегални фотографии од Северна Кореја кои ни покажуваат како живеат тамошните луѓе

Микал Хуниевиц е човекот кој ја добил ретката привилегија да ја посети Северна Кореја.

12 нешта кои веројатно ќе ги преживеете и без да ги споделите на социјалните мрежи

Без сомнение социјалните мрежи успешно навлегоа длабоко во нашите животи и ова не е ништо ново.
Датум: 11 мар 2016

Астрологијата открива: Како да го освоите срцето на мажите Риби?

Ако вашата симпатија е Риби, тогаш запомнете дека се соочувате со една деликатна душа чиј живот се врти околу романтиката.

Извонредни фотографии кои секој од вас мора да ги види

Светот е природно богат со неверојатни нешта, за кои никогаш не би помислиле дека постојат додека не ги видите со свои очи.
Датум: 11 мар 2016

Дали би носеле ноќница како фустан? Ни доаѓа нов моден тренд!

Ако ѝ вие се будите со помислата „немам што да облечам“, додека наутро гледате во полниот гардеробер, тогаш имаме добри вести за вас – можете слободно да излезете со вашата ноќница!

7 причини зошто целерот е неверојатно здрав за вас

Целерот е богат со витамини, калциум, магнезиум и калиум, а навистина е корисен за вашето здравје.
Датум: 11 мар 2016

Тамара во 1на1 – Јазикот ми беше побрз од мозокот

Во најдоброто македонско ток-шоу оваа сабота гостува Тамара Тодевска!
Датум: 11 мар 2016
, Автор: