невеста | Кафе пауза - Part 3

За младите невести: 5 клучни совети за избор на совршената венчаница

Корисни совети за да ја изберете совршената венчаница за вас и да изгледате како филмска ѕвезда на почетокот од вашиот нов живот.

За да бидете оригинални треба да бидете поразлични! Заменете го традиционалниот букет со овие алтернативи

Рачно изработениот букет може да трае со години и секогаш да ве потсетува на најсреќниот ден од вашиот живот.

4-годишно девојче со неочекуван бакнеж го украло целото внимание на свадбата на нејзината мајка

За време на свадбите, во центарот на вниманието најчесто се наоѓаат невестата и младоженецот, но изгледа никој не ѝ го објаснил тоа на 4-годишната Андерсон.

Пролетна инспирација: 17 најубави бидермаери за вашата свадба

Еден од најважните елементи на секоја невеста ѝ е бидермаерот. А пролетта, освен што е одличен период за свадби, истовремено е и време во кое цвеќињата расцутуваат.

Нови адети за невообичаена свадба

Ако сте од оние кои сакаат свадбата да им изгледа уникатно и ослободена од традиционалните адети, ви нудиме 8 оригинални решенија.
Датум: 15 мар 2015

Вереникот ја оставил на олтарот, но таа сепак имала неверојатно забавен ден за паметење

Таа дошла до перфектен план сите заедно да го прослават тој ден кој требало да биде нејзиниот свадбен – да организираат фотосесија „Уништи го фустанот“.
Датум: 31 дек 2014
, Автор:

Го изгубила вереникот 2 месеци пред свадбата, па решила да се прости преку тажна фотосесија

Џанин, несудена невеста чиј вереник ненадејно умрел 52 дена пред денот на нивната свадба, направила нешто што претставува пример за човечка издржливост и надеж.
Датум: 16 сеп 2014
, Автор:

Обичаи за првата брачна ноќ кои ќе ве шокираат

Од зашивање на женските гениталии за да се лажира невиноста, до секс со сите мажи на свадбата – ова се најлудите светски обичаи за првата брачна ноќ.
Датум: 21 авг 2014
, Автор:

Невеста ослабела 52 кг за да може младоженецот да ја пренесе преку прагот

Грејс, со своите 115 кг знаела дека тоа нема да биде лесна задача за нејзиното момче Ден Њусом, па решила да преземе нешто околу тоа.
Датум: 18 авг 2014
, Автор:

Неверојатен свадбен подарок од една невеста од Нов Зеланд за својот тазе маж

Белинда и Кембл се пар од Ванака, град во Нов Зеланд, кои решиле нивната љубов да ја крунисаат со брак во родното место...
Датум: 11 јул 2014
, Автор:

27 прекрасни фустани за деверуши, кои сепак нема да ја засенат невестата

Ова се 27 модерни и соодветни фустани за деверуши, кои ќе изгледаат прекрасно покрај невестата. Сепак е нејзин специјален ден, нели?

Што никако не смеете да правите на свадба?

Ова е свадбениот бонтон кој не смеете да го прекршите.
Датум: 28 мар 2014
, Автор: