06 мај 2014 | Кафе пауза

Свеж и разигран дом во Тајван со детали во јаки бои

Станува збор за семеен стан со површина од 265 метри квадратни во Тајван. Нагласената употреба на светли бои на целиот простор му дава разиграна, жива и ведра атмосфера.

Креативни модни илустрации направени од цветни листови

22-годишната Грејс Чиао го трансформира традиционалниот моден цртеж во нешто сосема уникатно, креативно и досега невидено.

7 интересни романтични традиции низ светот

Има стотици романтични традиции низ светот за кои веројатно никогаш не сте ни слушнале. За вас ги издвојуваме седумте најинтересни, кои се надеваме дека ќе ви се допаднат.

27 прекрасни фустани за деверуши, кои сепак нема да ја засенат невестата

Ова се 27 модерни и соодветни фустани за деверуши, кои ќе изгледаат прекрасно покрај невестата. Сепак е нејзин специјален ден, нели?

Научете да бидете одговорни

Дали знаете дека број 1 причина за неостварување на нашите цели (деловно и приватно) е немање или недостаток на одговорност?!
Датум: 06 мај 2014
, Автор:

16 нешта за вашата мајка кои не ги ценевте до вашите 20-ти

Ајде да се потсетиме макар на дел од работите поради кои нашите мајки се неверојатни.
Датум: 06 мај 2014
, Автор:

Науката објаснува како кафето влијае на мозокот

Еве како научниците објаснуваат зошто по консумирањето кафе, нашиот мозок работи како „луд“.
Датум: 06 мај 2014
, Автор: