Свеж и разигран дом во Тајван со детали во јаки бои

Свеж и разигран дом во Тајван со детали во јаки бои

Станува збор за семеен стан со површина од 265 метри квадратни во Тајван, дизајниран од страна на „House Design Co“. Видливо е дека нагласената употреба на светли бои на целиот простор му дава разиграна, жива и ведра атмосфера.

Свеж и разигран дом со детали во јаки бои

Со одлична распределба на ентериерот, дизајнерите успеале да го зголемат количеството на природна светлина во инаку темниот и депресивен простор. Исто така, распоредот на собите е така направен, што едноставно придонесува за лесна интеракција меѓу сите членови на семејството. Од сликите подолу може да забележите дека станува збор за животен простор кој зрачи со карактер и разиграност, предизвикана од елементите во живи, јаки и впечатливи бои.Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Дипломиран преведувач и толкувач. Непоправлив перфекционист. Љубопитна, интуитивна и насмеана. Ја сака уметноста и културниот живот. Идеалист. Верува во астрологија, убаво утринско кафе и позитивно размислување.

Поврзани содржини

Остави коментар