10 начини да имате епско лето кога сте млади, шворц и отворени за авантура!

И покрај тоа што повеќето од нас сакаат да го дочекаат летото со отворено срце и најмодерните шапки, постои едно нешто што можеби нѐ држи приземјени.

14 причини зошто треба да патувате додека сте млади

Времето не ве чека вас! Зграпчете ги можностите и почнете да патувате!

Неколку придобивки што може да ги искусат само оние кои стапуваат во брак помлади

Не постои правило кое покажува кога една личност треба да стапи во брак. Некои сметаат дека овој чекор треба да го направат кога се помлади, додека пак другите го оставаат овој избор за подоцна.

Тажно е тоа што младите денес се плашат од сериозна врска

Поимот „сериозна врска“ не е само идеја која означува привремена моногамија. Станува збор за еден вид неофицијален завет, начин на живот украсен со заемна доверба и почит.

Летна авантура и детелина со 4 листа

Имаш 20 години и сè ти е на дланка, само треба да се запрашаш ШТО ТЕ ПРАВИ СРЕЌЕН? – и цели право кон тоа.
Датум: 17 јул 2015

Спонтани фотографии од млади вљубени парови на улиците на Њујорк

Фотографии полни со полетност карактеристична за почетоците на врските...

7 од најмладите родители на светот

Оние кои добиваат дете додека се тинејџери се многу млади родители, а ако и нивните деца тргнат по нивните стапки, по петнаесетина години ќе станат и најмладите баба и дедо на светот.

12 нешта кои младите брачни парови не сакаат да ги чујат од вас

Младите брачни парови се заедно и се венчале затоа што веруваат дека со тоа за нив следуваат поубави времиња.

10 млади милионери кои не наследиле ниту денар од своите родители

Марк Закерберг не е единствениот, туку има и некои кои не се толку познати. Нека ве инспирираат овие десетмина од нив.

18 книги кои секој млад човек во своите 20-ти треба да ги прочита

Како човек во своите 20-ти кој ги следи новите модерни трендови, не смеете да си дозволите да не ги прочитате овие ремек-дела кои уште како ќе ви помогнат во потрагата по себеси и значењето на светот што ве опкружува.
Датум: 24 ное 2014
, Автор:

Книга: „Бело-црвен свет“ – Дорота Масловска

Сите прашања тргнуваат од политика, од војни, од слаба економија, од лошо образование, од нефункционални семејства и се враќаат пак таму, со ниту еден одговор, само некој краток горчлив бунт кој никој не го перципира.