Минималистички постери за познатите филмови

Ема Батлер е креаторка на овие минималистички постери за неколку познати филмови. Постерите ги карактеризираат препознатливи предмети, реквизити и облеки користени во неколку филмови, кои ù се нејзе омилени.Минималистички постери за познатите филмовиМинималистички постери за познатите филмовиМинималистички постери за познатите филмовиМинималистички постери за познатите филмовиМинималистички постери за познатите филмови

———————————————————————————————————————————————————————

Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.

За авторот

Поврзани содржини

Остави коментар