Неверојатно милениче: Жена спасила бумбар без крилја

Минатата пролет Фиона Пресли, библиотекарка од Шкотска налетала на изненадувачки феномен кој никогаш нема да го заборави.

Интересно истражување покажало дека чувањето куче може да ви го продолжи животот

Без сомнение дебатата мачки против кучиња ќе продолжи засекогаш, но има некои добри вести за луѓето кои сакаат кучиња. Според едно истражување објавено во списанието „Scientific Reports“, чувањето куче може да го продолжи вашиот живот.

Гуштер со големина на куче е најновата сензација на Инстаграм

Ако веќе ви здодеаја мачињата и кучињата на Инстаграм, гуштерот Мекгајвер ќе стане вашиот нов најдобар пријател.

Дознајте како мачките покажуваат љубов

Иако некои луѓе велат дека тие се скржави кога треба да покажат љубов, вистината е дека тие само имаат свои начини на кои ја докажуваат нивната приврзаност.

11 постови кои вие и вашите пријатели ќе ги објавите на ФБ за празниците

Ова се нештата кои сите ние ги правиме поттикнати од празничната еуфорија и сосема е во ред.
Датум: 23 дек 2014
, Автор:

Неодоливите авантури на слаткото глувче Марти

Марти бил спасен од продавница за миленичиња во 2013 година каде што живеел сам во пластична кутија. Денес тој живее во дом полн со љубов каде што неговите сопственици се постојано покрај него...

Прингл – Најславниот рептил на интернет

Прингл е најпознатиот рептил на интернет. Тоа е мал брадест змеј кој што откако е роден пред четири години живее во Мелбурн со својот сопственик.

Направете сами: удобен кревет за вашето милениче

Со помош на овој туторијал, ќе го искористите стариот џемпер за да му направите меко и удобно место за спиење на вашето поспано милениче.
Датум: 25 апр 2014
, Автор:

Зошто треба да му земете милениче на вашето дете?

Причините не се многу сериозни, но се смешни и можеби ќе ве разубедат.

7 мали работи кои ќе ве направат среќни во 2014 година

Овие неколку ситници можете да почнете веднаш да ги спроведувате во акција, со кои ќе го подигнете доброто расположение во новата година.

Најмалото мајмунче во светот

Со тежина од околу 100 грама, џуџестиот мармозет се смета дека е најмал од мајмунските видови во светот.

Побушави зајаци од овие немате видено

Нивното екстремно волуминозно и дебело влакно, може да порасне толку многу, што го обвива и засенува самото животно. Им се гледа само малечкото, речиси сокриено лице, поради што изгледаат како огромни памучни топки.