Неверојатно милениче: Жена спасила бумбар без крилја

Неверојатно милениче: Жена спасила бумбар без крилја

Минатата пролет Фиона Пресли, библиотекарка од Шкотска, налетала на изненадувачки феномен кој никогаш нема да го заборави. Додека работела во својата градина забележала кралица бумбар на земјата.

(1)neverojatno-mileniche-zhena-spasila-bumbar-bez-krilja-kafepauza.mk

Она што ја изненадило е што инсектот немал крилја. Причината за ова најверојатно било вирус кој предизвикувал проблеми во развојот на крилјата.

(2)neverojatno-mileniche-zhena-spasila-bumbar-bez-krilja-kafepauza.mk

Инсектот имал многу мали шанси за преживување, но Фиона била од помош.

(3)neverojatno-mileniche-zhena-spasila-bumbar-bez-krilja-kafepauza.mk

Таа направила мала затворена градина за бумбарот и му давала вода со шеќер. Наскоро се родило вистинско пријателство.

(4)neverojatno-mileniche-zhena-spasila-bumbar-bez-krilja-kafepauza.mk

Продолжува на следната страница


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Студент кој секојдневно се губи низ страниците на некоја книга. Пишувањето и јогата го прават нејзиниот ден целосен.

Поврзани содржини

Остави коментар