27 март 2018 | Кафе пауза

18-годишна уметница го воодушевува светот со своите ремек-дела и успева да ги продаде за 10 илјади долари

Димитра студирала на Миланскиот институт за уметност, училиште што е водено од страна на нејзините родители, познатите артисти Џон и Ели Милан.

15 теории за уништување на Земјата и крајот на човештвото

Факт е дека во еден момент нашата планета ќе биде уништена. Иако е малку застрашувачки, судниот ден е тема во многу книги и филмови со генерации.

Омилениот холивудски пар го открива рецептот за среќен брак

Музичарот ја откри тајната на среќната врска која е всушност многу забавна и едноставна.

Диета што е подобра дури и од вежбање за вашиот мозок

Диетите кои имаат 40% помалку калории од препорачаниот дневен внес се верува дека го намалиле воспалението во мозоците на глувците.

10 причини зошто интровертите понекогаш молчат

Па, што всушност значи тишината на интровертите?

11 настани што не се вистинити иако се прикажани во филмови базирани на вистински приказни

Овие 11 филмови се базираат на вистински настани, но режисерите намерно ја промениле реалноста.

Неверојатно милениче: Жена спасила бумбар без крилја

Минатата пролет Фиона Пресли, библиотекарка од Шкотска налетала на изненадувачки феномен кој никогаш нема да го заборави.

8 стари трикови за ослободување од лузни од акни и несовршености на лицето

Постојат некои природни третмани кои можат да ви помогнат да го исчистите вашето лице без употреба на хемикалии.

Зошто мажите кои се во врска треба да се чувствуваат посакувано?

Вистината е дека мажите потајно посакуваат да ги имаат сите тие работи што списанијата постојано нагласуваат дека жените ги сакаат.

Како да се сакате во 20-тите, кога тоа ви е најпотребно

Наоѓањето нови перспективи и авантури е важно за да ги отворите вашите срце и ум кон светот. А со малку грижа за себе, ќе сфатите дека можете да постигнете многу.