11 мај 2019 | Кафе пауза

3 опасни вистини за бракот што не ви ги кажал никој

Најчесто бракот е многу поразличен од она што ви го кажуваат или она што го гледате на телевизија.

Вежби за намалување на напнатоста во грбот

Кога ќе се земе предвид дека мнозинството луѓе минуваат поголем дел од времето седејќи, не е ни чудно што речиси сите имаат проблеми со грбот.

15 безвремени цитати од Абрахам Линколн

Многумина сметаат дека Линколн бил можеби најдобриот претседател на Америка.

7 знаци кои покажуваат дека сте навистина добри во кревет

Понекогаш е тешко да си признаете дека размислувате за ова, а уште потешко ви е да го прашате партнерот.

Губењето милениче е потрагично отколку што мислат повеќето луѓе

Врските со милениците се силни, па сосема природно е да почувствувате вистинска загуба кога вашето милениче ќе умре.

Подготовка за лето: 5 чаеви што ги топат масните наслаги во телото

Летото наближува и веројатно веќе размислувате за слабеење...

3-те хороскопски знаци во кои се раѓаат најдобрите жени

Овие жени се најдобриот избор за сериозна врска или брак и се сон на секој маж.