мартини | Кафе пауза

Мартини со кокос: Рецепт за неодоливо кремаст зимски коктел

Со текот на времето се појавија бројни рецепти за мартини, а за време на карантинот, креативната страна се разбуди, па така е создаден еден нов рецепт за мартини со вкус на кокос.

Викенд рецепт: Далгона мартини

После рецептот за Далгона кафе што кружеше низ социјалните мрежи, луѓето започнаа да експериментираат, па така стана популарен и овој рецепт за далгона мартини.

Ледено мартини со кафе и какао

Совршено за добар почеток на викендот!

Како го доживуваме алкохолот на различна возраст?

Откако ќе влезат во своите тинејџерски години, па сè до нивната 30-тата година, сите девојки поминуваат низ неколку фази во кои им се менува вкусот и ставот за алкохолот.

Ирско Мартини

Енергичен коктел направен од Бејлис, виски и кафе...
Датум: 04 јан 2013

Новогодишни алкохолни коктели со кафе

Ова се неколку коктели со кафе кои ќе им дадат посебен шмек на зимските ноќи. Може да ги приготвувате во секаква прилика за да ја подобрите атмосферата на забавата.
Датум: 29 дек 2012
, Автор:

Мартини тортички

Едноставни тортички со вкус на Мартини...
Датум: 29 јун 2012

Чоколадно еспресо мартини

Одличен пијалак за време на вечерено излегување со пријателите...

Гламурозни коктели инспирирани од „Сексот и градот“

Викнете ги вашите најблиски пријателки на гости, спремете чаши за мартини и поминете една незаборавна вечер, како девојките од „Сексот и градот“.
Датум: 05 ное 2010
, Автор:

Што кажува за вас пијалакот кој го пиете?

Сте помислиле ли некогаш дека пијалакот што го пиете можеби го покажува вашиот карактер?

Еспресо Мартини

Јакото еспресо и чистата вотка се надополнуваат совршено, а уште кога тоа ќе се сервира во чаша за мартини, забавата може да започне.
12