„Лажен сладолед“: Десерт од 2 состојки што се подготвува за 2 минути

Летото е оној период од годината кога сладоледот е најпосакуваниот десерт.

Совршено смуди: Кое овошје треба да го употребувате, а кое да го избегнувате?

Идеалниот начин да го започнете денот е да направите едно овошно смуди кое ќе ги содржи сите потребни хранливи материи.

Летно овошно задоволство: Десерт со малини и бадеми

Оваа торта може да стане вашиот омилен летен рецепт

Замрзнат јогурт со вкус на малини

Одлично освежување за топлите денови

Шкотски десерт со малини

Совршена комбинација од благ десерт и силен алкохолен пијалак

Посна безглутенска чоколадна торта

Состојките овозможуваат секој да може да ужива во оваа чоколадна торта...

6 коктели со вотка кои мора да ги пробате за празниците

Дали сте љубители на руската ракија? Ова се 6 идеи за коктели со вотка за забавите на претстојните празници.
Датум: 20 дек 2014
, Автор:

Фрапе со малини

Овошно кафе задоволство за добар почеток на денот...

Торта со многу чоколадо и свежи малини

Чоколаден десерт кој ќе ве натера да си ги лижете прстите...

Здравствените придобивки од малините

Малините спаѓаат во редот овошки кои се многу ценети поради своите лековити својства. Ова овошје е слатко и многу вкусно, а во себе не содржи голем број калории.