23 јули 2018 | Кафе пауза

Сексуална астролошка компатибилност: Овен и Скорпија

Кога овие два страсни знаци ќе се сретнат за првпат, обајцата се заслепуваат и изненадуваат од сексуалната хемија и компатибилност која се јавува меѓу нив.
Датум: 23 јул 2018
, Автор:

Урнебесни фотографии со кучиња во костими

Фотографката Мишел Рас имала одлична идеја што брзо ќе се расчуе низ целиот свет.

10 древни средства за намалување на болката

Многумина веруваат дека пациентите пред раниот 20-ти век морале да ја трпат болката од поправање или вадење заб и операции.

Што кажуваат за вас емотиконите што ги користите?

Кога додавате емотикон на крајот од вашата порака, кажувате многу повеќе отколку што мислите.

Астронаутите објаснуваат зошто сè уште не се вративме на месечината

После повеќе од 45 години од слетувањето, постојат многу причини зошто луѓето не се вратија на нашиот сателит и не останаа таму.

Познат психијатар споделува 5 начини за справување со сите пречки во животот

Секој од нас се соочува со пречки речиси секој ден, па важно е да ја држите главата исправена без разлика на сериозноста на проблемот.

Интересни факти за Кина кои докажуваат дека оваа држава е од друг свет

Дури и ако сте биле во Кина, сте ја пробале локалната кујна и го учите јазикот, големи се шансите да не ја разбирате оваа држава.

3-те хороскопски знаци кои се ужасни во закажувањето состаноци

Овие хороскопски знаци се навистина најлоши кога станува збор за закажување состаноци, а кога ќе закажат многу често не се појавуваат на договореното место.

Не го мразите понеделникот, го мразите вашиот животен стил

Понеделник го означува крајот на викендот и почетокот на нова недела. Па, понеделник е знак дека забавата завршила и дека е време за обврски.

10 популарни видео-стримови од диви животни коишто можете да ги гледате 24/7

Благодарение на новите технологии, како што се дроновите и далечинското снимање, создавачите на документарци со животински свет имаат можност да уловат разни, прекрасни моменти на животните...

Отвори го светот на музиката со Heineken и освој патување во Амстердам!

Во понеделник, на 23 јули започнува наградната игра на Heineken под име „Отвори го светот на музиката со Heineken“.
Датум: 23 јул 2018
, Автор: