Летен нискокалоричен коктел од малини што ќе стане вашиот нов омилен пијалак

Летен нискокалоричен коктел од малини што ќе стане вашиот нов омилен пијалак

Ако сте во потрага по нов летен пијалак што ќе ве освежи, овој коктел дефинитивно ќе се најде на врвот на вашата листа на омилени пијалаци. Потребни ви се само неколку состојки и блендер во кој ќе измешате сè заедно.

Летен нискокалоричен коктел од малини што ќе стане вашиот нов омилен пијалак

Потребни состојки:

Малини или јагоди, вотка или џин, лимонада и мраз.

Во зависност од тоа дали сакате посилен или послаб коктел, изберете го алкохолот што ќе го ставите внатре и овошјето што веќе го имате или го претпочитате. Во продолжение погледнете како да го подготвите овој коктел.

Погледнете го и овој рецепт за микелада – мексикански коктел што лади и гори во иста голтка.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Со пишување може да постигне многу. Никогаш не се откажува од своите соништа.

Поврзани содржини

Остави коментар