луксузно | Кафе пауза

Луксузно и романтично подводно бегство

„rs Deep“ е луксузна подморница која на паровите им нуди романтично бегство длабоко во океанот.

Совршено место за романтично бегство на Малдивите

Ова луксузно одморалиште е уште едно од низата мали парчиња рај на Малдивите...

Божествен софистициран хотел на прекрасниот остров Санторини

Погледот ќе ви го одземе здивот, комфорот е неизбежен, храната е превкусна, а услугата беспрекорна.

Луксузна куќичка на дрво

Оваа модерна куќичка на дрво е дизајнирана од страна на „Blue Forest“ и многу лесно може да биде монтирана во вашиот двор како гостински објект, домашна канцеларија или соба како место за релаксација и уживање.

Егзотичен рај во Занзибар

Егзотична, раскошна, релаксирачка и ексклузивна во секој поглед. Излегува на приватна плажа со бел песок, а има и неколку сопствени базени, бањи и релакс-центар.

Ангелски фантазии – новата колекција од Victoria’s Secret

Каков ангел сте вие? Пронајдете ја вашата фантазија...

„Шанел“ со нова хипнотизирачка реклама

Погледнете го хипнотизирачкото видео и препуштете се на гламурозниот и луксузен свет на „Шанел“.

Орсос – вашиот личен остров кој плови

Овој концепт дефинитивно привлекува многу внимание и може да биде одлична замена за вила или хотел.

Австралиски милијардер планира да го изгради Титаник 2

Австралискиот милијардер Клајв Палмер ги објавил своите планови за изградба на ултрамодерна, луксузна верзија на Титаник.

Прекрасна вила на швајцарските Алпи

За оние кои се љубители на планините и снегот, оваа прекрасна вила сместена на швајцарските Алпи ќе претставува вистински рај за очи...

Новиот дом на Џенифер Анистон

Воопшто не е невообичаено холивудските ѕвезди да купуваат и да продаваат имоти, па така и во оваа 2012 година овој тренд сигурно ќе продолжи.

Камената куќа во Нов Зеланд

Таа се издига покрај новозеландското Божиќно дрво похутукава кое се протега спроти белата, песочна плажа. Во средишниот дел од дворот има прекрасен базен, простор за ручање и надворешен камин...
12