Орсос – вашиот личен остров кој плови

Островите Орсос се луксузни „острови“ кои можат да се поместуваат и засидруваат на најразлични дестинации. И покрај тоа што многу наликуваат на брод, тие се повеќе како платформа. Островите Орсос се дел од Габор Орсос и неговата австриска компанија, која веќе започнала со изградба на прототипови во Германија и Унгарија. Се очекува до крајот на 2013 година да се најдат на пазарот за продажба.Орсос - вашиот личен остров кој пловиОрсос - вашиот личен остров кој пловиОвие фотографии се само интерпретација, но концептот дефинитивно привлекува многу внимание и може да биде одлична замена за вила или хотел. Со сместување за околу 12 гости, туристите би можеле да ги пронајдат покрај некои мали островчиња…Орсос - вашиот личен остров кој пловиОрсос - вашиот личен остров кој пловиСè уште нема официјална бројка за цената на еден остров Орсос, но според гласините, таа би изнесувала околу 4,6 милиони долари. Во секој случај, сега за сега ни преостанува само да се восхитуваме на сликите и да се надеваме дека некогаш во иднина би имале можност да го посетиме.Орсос - вашиот личен остров кој пловиОрсос - вашиот личен остров кој пловиОрсос - вашиот личен остров кој пловиОрсос - вашиот личен остров кој пловиОрсос - вашиот личен остров кој пловиОрсос - вашиот личен остров кој пловиОрсос - вашиот личен остров кој пловиОрсос - вашиот личен остров кој пловиОрсос - вашиот личен остров кој пловиОрсос - вашиот личен остров кој пловиОрсос - вашиот личен остров кој пловиОрсос - вашиот личен остров кој пловиОрсос - вашиот личен остров кој пловиОрсос - вашиот личен остров кој плови


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.

САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       


За авторот
Дипломиран психолог кој обожава да пишува. Автор на научно-фантастичната книга „На работ од времето“. Животно мото ѝ е дека не смее да помине ниту еден ден без кафе и танцување.

Поврзани содржини

Остави коментар