03 февруари 2012 | Кафе пауза

Алкохолни шишиња претворени во бебешки цуцли

Овие провокативни алкохолни цуцли, се дел од проектот на италијанската манекенка и дизајнерка Ана Утопија Џордано, која сака да ја покрене свеста кај луѓето за прекумерната консумација на алкохол.

Кафе ирска фантазија

Топло кафе со богат и незаборавлив вкус...

Гафовите на Силвио Берлускони

Силвио Берлускони не е повеќе во италијанската и европската политика, но и покрај неговите 17 години на власт, никој нема да го памети по неговите политички потези, туку по гафовите.

Девојката со тетоважа на змеј (The girl with a dragon tattoo)

Филм за семејните тајни и интриги и за добрата истражувачка работа...

Бурбери – колекција пролет/лето 2012

Под креативната визија на Кристофер Бејли, секој аспект од модниот бренд Бурбери се развива со модерна и чиста експресија која ги задржува оригиналните вредности и традиции од времето кога била основана во 1856 година.
Датум: 03 фев 2012
, Автор:

Говорот на очите

Кога се разговара за сериозна работа или за некој бизнис проект, погледот не смее никако да ви падне под очите на соговорникот. Најдобро е да си замислите круг околу веѓите на соговорникот...

Летачи над Њујорк

Пред неколку дена се појавија тројца „летечки“ луѓе на небото над Њујорк, уверувајќи ги њујорчани дека човекот навистина успеал да завладее со небото.
Датум: 03 фев 2012
, Автор:

Прекрасна вила на швајцарските Алпи

За оние кои се љубители на планините и снегот, оваа прекрасна вила сместена на швајцарските Алпи ќе претставува вистински рај за очи...