Бурбери – колекција пролет/лето 2012

Автор: Моника Трајковска

„Бурбери“ (Burberry) е 156-годишен бренд со карактеристичен британски став – се одликува со луксуз, квалитет, иновација и безвременски стил. Под креативната визија на Кристофер Бејли, секој аспект од брендот се развива со модерна и чиста експресија која ги задржува оригиналните вредности и традиции од времето кога била основана во 1856 година. Во продавниците на Бурбери можете да најдете женска и машка облека, модни додатоци, облека за деца, парфеми и продукти за убавина. Најпознати сe по женските и машките мантили, кои всушност се и нивен заштитен знак. Погледнете ја колекцијата пролет/лето за 2012 година.Бурбери - колекција пролет/лето 2012Бурбери - колекција пролет/лето 2012Бурбери - колекција пролет/лето 2012Бурбери - колекција пролет/лето 2012Бурбери - колекција пролет/лето 2012Бурбери - колекција пролет/лето 2012Бурбери - колекција пролет/лето 2012Бурбери - колекција пролет/лето 2012Бурбери - колекција пролет/лето 2012


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.

За авторот
Читај на раат!

Поврзани содржини

  1. anomis Reply

    stiklite na poslednata slika…ahhhh =]]

  2. Burbery Reply

    Se mi se dopagja, bukvalno se! 🙂

Остави коментар