Кафе ирска фантазија

Топло кафе со богат и незаборавлив вкус

Кафе ирска фантазија

Потребни состојки:
 • 1 лажичка инстант кафе
 • 1 и пол лажичка прав за топло чоколадо
 • 20 мл ликер од ирски крем
 • 200 мл зовриена  вода
 • шлаг
 • цимет
Начин на подготовка:

Во широка стаклена чаша ставете ги кафето и правот за топло чоколадо. Посипете со топлата вода и додадете го ликерот од ирски крем. Декорирајте со шлаг и малку цимет.

 


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Дипломиран новинар со широк спектар на интереси. Љубител на ТВ серии, фудбал и Цедевита. Статистичар по природа и страстен фан на Јувентус и Роџер Федерер.

Поврзани содржини

 1. Alek Reply

  da, ama ima nacin kako se stava slagot vo kafeto ali ocigledno ne vi e poznato toa, vaka ako se stavi slagot pagja na dno na casata!

  • forb Reply

   epa kako se stava?

 2. Alek Reply

  slagot se stava na zagreana lazica, barem taka Ircite go stavaat

Остави коментар