29 јануари 2012 | Кафе пауза

Новиот дом на Џенифер Анистон

Воопшто не е невообичаено холивудските ѕвезди да купуваат и да продаваат имоти, па така и во оваа 2012 година овој тренд сигурно ќе продолжи.

Астрологијата и вашето здравје

Освен тоа што хороскопскиот знак го одредува вашиот карактер, сложувањето со околината, вашиот избор на професија и партнер, тој може да ви ги посочи и слабостите и предностите и кога е во прашање вашето здравје.
Датум: 29 јан 2012
, Автор:

Вкусни ужини со путер од кикирики

Може да биде кремаст или крцкав, солен или природен, но не може да се негира дека путерот од кикирики е навистина вкусен. Нема ништо поубаво од неговата секојдневна консумација...
Датум: 29 јан 2012

Убавината на Јосемити собрана во едно прекрасно видео

Јосемити е веројатно најпознатиот и најфотографираниот национален парк во САД и во светот, а има и зошто. Неверојатната дивина составена од преубави предели од карпи, пештери, водопади, брзаци и шуми...

Автопортрети слеани со позадината

Перуанката Сесилија Паредес изработила серија автопортрети, кои се претопуваат со позадината. Таа на своето тело црта цветни дезени и се фотографира пред идентично насликан ѕид.
Датум: 29 јан 2012
, Автор: