23 идеи за еднолиниски тетоважи, коишто ќе ве инспирираат да се истетовирате

Со цртање ваков вид минималистички тетоважи се занимава тату-артистот Мо Ганџи, а неговите идеи ќе ги восхитат и инспирираат дури и најконзервативните мајки.

21 забавна вежба за оние кои не сакаат да одат во теретана

Можеби сте од оние луѓе кои сакаат да вежбаат и да се физички активно, но не сакате да одите во теретани.

Каков ви е карактерот, такви ви се брчките: Лицето издава каков живот живеете

Мудрите луѓе многу често знаат да кажат дека младоста е безлична и оти со текот на времето, секој човек добива лице кое е одраз на неговиот живот.

Малите тајни зад совршената фигура: Идеални корсети за 7 различни парчиња облека

Доколку посакувате совршена линија за само неколку секунди, тогаш препуштете се на магијата која се крие во корсетите.

Моќни фотографии ја покажуваат линијата која ги дели богатите и сиромашните

За неговиот нов проект „Нееднакви сцени“ фотографот Џони Милер употребил дрон за да ја покаже нееднаквоста која постои во Јужноафриканската Република.

Диета за манекенки: Намалете 6 килограми за 10 дена, без потоа да си ja вратите тежината

Оваа диета може да ви помогне да ја добиете посакуваната фигура за само 10 дена.

Линијата на ангелот чувар на дланката ја имаат само ретките среќници: Ја имате ли вие?

Постои мислење дека личноста која на својата дланка поседува линија што е паралелна со линијата на животот е неверојатно среќна.
Датум: 19 авг 2015
, Автор:

Линијата на среќата открива што ве чека во животот: Пронајдете ја на вашата дланка и дознајте си ја судбината!

Линијата на среќата уште се вика и линија на судбината, бидејќи открива каква судбина нè очекува. Пронајдете ја на вашата дланка и погледнете го значењето.
Датум: 31 мај 2015
, Автор:

Што кажува линијата на срцето на вашата дланка за вашиот живот?

За да дознаете што кажува вашата линија на срцето за врските и љубовта кои ги искусувате во животот, треба да ја споредите вашата линија на десната дланка со овие на сликата.
Датум: 16 мај 2015
, Автор:

Што ви е запишано на дланките?

Читањето од дланка може да биде многу забавна разонода со пријателите. Погледнете ја вашата дланка и видете што таа говори за вас. Потоа погледнете ги дланките на вашите пријатели за да видите какви се нивните приказни.
Датум: 11 сеп 2014
, Автор:

Астрологија: Како да ја задржите витката линија?

Каква храна му одговара на вашиот хороскопски знак и која е вашата тајна за витка линија?

Најопасните железнички линии

Дали би се осмелиле да патувате по најстрашните железнички пруги во светот?
Датум: 14 ное 2012
12