лето 2020 | Кафе пауза

20 впечатливи „color block“ фустани

Ова лето во мода се фустаните со раскошен приказ на бои. Од памучни до сатенски, со или без ракави, тесни или широки - изборот е ваш.

Најубавите и најромантичните цветни фустани за ова лето

Ако сакате топло време и цветен принт, ќе ги обожавате овие фустани. Во мода се сите модели на цветни фустани, со разни должини и текстури.

Најубавите фризури со плетенки препорачани од познатите личности

Најдоброто нешто кај оваа фризура е што не ви треба фризер, а ако одберете некоја потешка плетенка, вашата најдобра пријателка може да ви помогне.

Новиот маникир „розов кварц“ е сè што ќе посакате на вашите нокти

Ако ви недостасува инспирација за нов маникир кој ќе изгледа софистицирано и поразлично на вашите нокти, на социјалните мрежи можете да најдете идеи за сè што ќе посакате.

Сè ќе им оди од рака: Овие 4 хороскопски знаци ќе имаат многу среќа во август

Според познатиот руски астролог Павел Глоба, овие 4 хороскопски знаци ќе бидат апсолутни победници ова лето, а во продолжение прочитајте за кои знаци станува збор.

Ова се најмодерните панталони и шорцеви за летниот период

Ако не можете да им одолеете на летото и на летните забави, сè што навистина треба да направите е да му се препуштите на моментот.

10 идеи за летен педикир

Пред да заминете на плажа, посветете им внимание на ноктите на нозете затоа што убавите сандали или влечки едноставно заслужуваат да се потрудите околу изгледот на нозете.

3 бои што ќе доминираат ова лето

Секое лето нè изненадува со некој нов тренд кој ги враќа боите што малку сме ги заборавиле или не биле присутни на модната сцена во текот на изминатите сезони.

Летен хит: Ранчиња со интересен принт

Малите и слатки ранци се навистина идеално решение за сите сезони, особено за летото. Тие му даваат секојдневен изглед на вашиот стил и се комбинираат со речиси секоја облека.

10 идеи за стилизирање на најженственото парче облека ова лето

Овој модел на здолниште не е идеален само за попладневна прошетка низ градот, туку се вклопува и во деловните и во вечерните комбинации.

Гардероба во боите на летото што ќе ја обожавате

Ако сте одлучиле да го обоите светот ова лето, вашата палета треба да се протега од жолта, преку светлосина боја, сè до розови и изразени портокалови нијанси.

Најпопуларните модели на чанти за ова лето

Ако не сакате да потрошите многу пари, а во исто време сакате да му додадете модерен детаљ на вашиот изглед, овие чанти се сè што ви треба.