24 јули 2020 | Кафе пауза

13 цитати што може многу да ве инспирираат

Животот е добар, без оглед на тоа како се чувствувате во моментот, а овие инспиративни цитати може да ве мотивираат целосно да уживате во него.

3 бои што ќе доминираат ова лето

Секое лето нè изненадува со некој нов тренд кој ги враќа боите што малку сме ги заборавиле или не биле присутни на модната сцена во текот на изминатите сезони.

20 идеи за внатрешна трансформација на домот без да потрошите многу пари

Ентериерот е исклучително важен, но за трансформација на домот не ви се потребни многу пари. Овие 20 детали ќе ви помогнат да го промените изгледот на вашиот дом без многу трошоци.

Зошто хороскопските знаци не одговараат на вашите пораки?

Ако некој не одговара на вашите пораки, тоа може да ви предизвика фрустрации, но астрологијата има оправдана причина за секој хороскопски знак.

15 двојни стандарди што може да ги уништат дури и најсилните семејни врски

Психолозите за деца потенцираат неколку работи што треба да ги избегнувате за да му помогнете на вашето дете да стане среќен и самоуверен возрасен човек.

Артист создава неверојатни мурали со слонови кои ја разубавуваат околината

Артистот Фалко Ван ги претвора старите скалила и ѕидови во Јужна Африка во прекрасни мурали со слонови.

Кафе на стапче: Одличен рецепт за летните денови

Внесете ја вашата дневна доза кофеин со овој одличен рецепт за кафе на стапче.

За љубителите на кампувањето: Овие висечки шатори се вистински хит, а можете да ги поставите секаде

Во последно време станаа популарни висечките шатори кои љубителите на кампувањето ги обожаваат бидејќи можат да бидат поставени секаде.