За љубителите на кампувањето: Овие висечки шатори се вистински хит, а можете да ги поставите секаде

За љубителите на кампувањето: Овие висечки шатори се вистински хит, а можете да ги поставите секаде

Со оглед на глобалната пандемија, социјалното растојание е повторно во прашање. Затоа одморот во шатор е одлична идеја, бидејќи така ќе можете да одморите сами, а истовремено и да држите растојание. Во последно време станаа популарни висечките шатори кои љубителите на кампувањето ги обожаваат бидејќи можат да бидат поставени секаде.

Овие висечки шатори се со дијаметар 2, 1 метар и можат да бидат закачени насекаде во природата како што се дрвјата и карпите. Внатре можете да седитe или да спиете. Се напојува со соларна енергија, има осветлување, тавански вентилатор, уред за ладење и уред за полнење на електрични уреди.

 

Ver esta publicación en Instagram

 

Una publicación compartida de Nomadic Resorts (@nomadicresorts) el

 

Ver esta publicación en Instagram

 

Una publicación compartida de Nomadic Resorts (@nomadicresorts) el

За љубителите на кампувањето: Овие висечки шатори се вистински хит, а можете да ги поставите секаде

За љубителите на кампувањето: Овие висечки шатори се вистински хит, а можете да ги поставите секаде

За љубителите на кампувањето: Овие висечки шатори се вистински хит, а можете да ги поставите секаде

За љубителите на кампувањето: Овие висечки шатори се вистински хит, а можете да ги поставите секаде

За љубителите на кампувањето: Овие висечки шатори се вистински хит, а можете да ги поставите секаде

Можеби ќе ве интересираат и овие симпатични керамички садови во форма на свиткани мачки.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Ужива кога патува и запознава различни култури, ги сака утринските прошетки во природа, многу чоколадо и кафе.

Поврзани содржини

Остави коментар