13 цитати што може многу да ве инспирираат

13 цитати што може многу да ве инспирираат

Да се биде среќен е прашање на избор. Можете да изберете да уживате во животот или да страдате од болката што ви е нанесена. Животот може да биде игра. Можете да се грижите дека може да изгубите или едноставно да заборавите на загубата и да уживате во играта. Кога некој ќе ви го скрши срцето и ќе ве растажи, мора да ги контролирате своите емоции. Можете да тагувате или едноставно да одлучите дека сакате да продолжите да носите насмевка на лицето. Животот е добар, без оглед на тоа како се чувствувате во моментот, а овие инспиративни цитати може да ве мотивираат целосно да уживате во него.

13 цитати што може многу да ве инспирираат

„Само играј. Забавувај се. Уживај во играта.“

„Забавете и уживајте во животот. Не само што ќе го пропуштите пејзажот затоа што одите премногу брзо, туку ќе го изгубите и чувството каде одите и зошто.“

„Живејте го секој ден како да ви е последен, барем за тој ден ќе бидете сигурни дека е добар.“

„Уживам во животот кога нешто ќе се случи. Не ми е грижа дали е добрo или лошo, тоа значи дека си жив.“

„Престанете да барате бури и уживајте повеќе во сончевата светлина.“

„Правете го она што ве прави среќни, бидете со оние што ве смеат, смејте се колку што дишете и сакајте сè додека живеете.“

„Не прашувајте што му е потребно на светот, запрашај се што ве тера да се чувствувате живи. Потоа, направете го тоа затоа што на светот му требаат луѓе што се живи.“

„Мора да бидете подготвени да се ослободите од животот што сте го планирале, за да го имате животот што ве чека.“

„Сонувајте како да живеете вечно, живејте како да треба да умрете денес.“

„Учествувајте во животот наместо да гледате како поминува.“

„Не постои пат до среќата, среќата е патот.“

„Животот е или смела авантура или ништо.“

„Живејте во моментот. Заборавете на минатото и не грижете се за иднината.“

Прочитајте ги овие инспиративни цитати кои ќе ви помогнат да ја надминете токсичната врска.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Со пишување може да постигне многу. Никогаш не се откажува од своите соништа.

Поврзани содржини

Остави коментар