Артист создава неверојатни мурали со слонови кои ја разубавуваат околината

Артист создава неверојатни мурали со слонови кои ја разубавуваат околината

Артистот Фалко Ван ги претвора старите скалила и ѕидови во Јужна Африка во прекрасни мурали со слонови. И покрај впечатливите бои, секоја креација се спојува со околината. Неговиот пристап е да додаде малку боја во просторот без да ја уништи сцената.

Артистот патува низ Јужна Африка и создава неверојатни мурали за да го разубави денот на минувачите. На неговиот профил на Инстаграм можете да видите повеќе креации, а ние во продолжение ги споделуваме најдобрите.

Артист создава неверојатни мурали со слонови кои ја разубавуваат околината

Артист создава неверојатни мурали со слонови кои ја разубавуваат околината

Артист создава неверојатни мурали со слонови кои ја разубавуваат околината

Артист создава неверојатни мурали со слонови кои ја разубавуваат околината

Артист создава неверојатни мурали со слонови кои ја разубавуваат околината

Артист создава неверојатни мурали со слонови кои ја разубавуваат околината

Артист создава неверојатни мурали со слонови кои ја разубавуваат околината

Артист создава неверојатни мурали со слонови кои ја разубавуваат околината

Артист создава неверојатни мурали со слонови кои ја разубавуваат околината

Артист создава неверојатни мурали со слонови кои ја разубавуваат околината

Можеби ќе сакате да ги погледнете и овие симпатични керамички садови во форма на свиткани мачки.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Ужива кога патува и запознава различни култури, ги сака утринските прошетки во природа, многу чоколадо и кафе.

Поврзани содржини

Остави коментар