23 јули 2020 | Кафе пауза

6 знаци што откриваат дека вашиот партнер сака да излегува со друга девојка

Можеби на почетокот нема да биде очигледно дека вашиот партнер сака да се гледа со други жени, но со текот на времето ќе почнете да забележувате некои знаци.

Авантури за деца создадени од креди

Речиси е невозможно да најдете покреативни луѓе во светот од родителите кои поминуваат поголем дел од денот дома со своите деца.

Летен хит: Ранчиња со интересен принт

Малите и слатки ранци се навистина идеално решение за сите сезони, особено за летото. Тие му даваат секојдневен изглед на вашиот стил и се комбинираат со речиси секоја облека.

Изберете ловец на соништа и откријте што значи вашиот избор

Дали знаете дека вашиот избор одразува важни аспекти на вашата личност? Затоа, одберете ловец на соништа и откријте ја вашата порака.

5 хороскопски знаци што нема да се двоумат да ве отстранат од својот живот

Постојат моменти во животот кога ќе одлучите да ги отстраните сите лоши луѓе од вашиот живот и ќе сфатите дека треба повторно да почнете од нула.

Возрасен пар позира со облека која нивните клиенти не сакале да ја купат и изгледаат навистина кул

Ова харизматично дуо освои многу срца на Интернет. Сопругот има 83 години, а сопругата 84 години, но тоа не им пречи да бидат модерни и да се чувствуваат млади.

Предизвик за филмските фанатици: Пронајдете ги 30-те наслови на филмски класици кои се кријат во оваа слика

Оваа загатка ќе го тестира вашиот мозок, а исто така ќе ви даде и инспирација за вашата следна филмска вечер.

Рецепт за фалафел со цвекло

Фалафелот е многу вкусен и полн со протеини, а денес решивме да споделиме еден поразличен рецепт за фалафел со цвекло.