Предизвик за филмските фанатици: Пронајдете ги 30-те наслови на филмски класици кои се кријат во оваа слика

Предизвик за филмските фанатици: Пронајдете ги 30-те наслови на филмски класици кои се кријат во оваа слика

Оваа загатка ќе го тестира вашиот мозок, а исто така ќе ви даде и инспирација за вашата следна филмска вечер. Ако обожавате филмови, тогаш ве предизвикуваме да ги пронајдете насловите на филмските класици кои се кријат во оваа слика.

Предизвик за филмските фанатици: Пронајдете ги 30-те наслови на филмски класици кои се кријат во оваа слика

Aко не успеавте, тогаш погледнете го решението.

 • Решение

  Предизвик за филмските фанатици: Пронајдете ги 30-те наслови на филмски класици кои се кријат во оваа слика

  1. Braveheart
  2. Die Hard With A Vengeance
  3. Face Off
  4. Armageddon
  5. Taken 2
  6. Edge of tomorrow
  7. The Devil Wears Prada
  8. The Day After Tomorrow
  9. The Truman Show
  10. Groundhog Day
  11. Summer of Sam
  12. Dances with Wolves
  13. Marie Antoinette
  14. Salt
  15. Babel
  16. The Taking of Pelham One Two Three
  17. From Here to Eternity
  18. Birdman of Alcatraz
  19. The Swimmer
  20. Austin Powers: International Man of Mystery
  21. The African Queen
  22. Dr Dolittle
  23. The Day of the Jackal
  24. Awakenings
  25. Cleopatra
  26. Gandhi
  27. On the Waterfront
  28. Shampoo
  29. Das Boot
  30. Timecop

Погледнете дали можете да ја решите оваа загатка по која нема да можете да заспиете цела ноќ.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Ужива кога патува и запознава различни култури, ги сака утринските прошетки во природа, многу чоколадо и кафе.

Поврзани содржини

Остави коментар