Авантури за деца создадени од креди

Авантури за деца создадени од креди

Речиси е невозможно да најдете покреативни луѓе во светот од родителите кои поминуваат поголем дел од денот дома со своите деца. Со новонастанатата ситуација, не ви останува ништо друго освен да размислите за поинтересна реалност.

Авантури за деца создадени од креди

Едно семејство во Атланта најде убав начин да создаде интересни форми на бетон за деца, со помош на креди во боја. Абеј Такер е името на мајката која најде начин да ги забавува своите деца и да им даде инспирација на другите родители.

Таа е мајка на 4 девојчиња, а идејата за овој „проект“ се случила сосема случајно, кога нејзината најголема ќерка нацртала балон во дворот со креда, а Абеј ја фотографирала најмалата ќерка внатре во цртежот. Тогаш сфатила дека таму се кријат многубројни авантури. Погледнете ги фотографиите во продолжение за и вие да добиете инспирација за креативни авантури за вашите деца.

Авантури за деца создадени од креди

Авантури за деца создадени од креди

Авантури за деца создадени од креди

Авантури за деца создадени од креди

Авантури за деца создадени од креди

Авантури за деца создадени од креди

Авантури за деца создадени од креди

Авантури за деца создадени од креди

Авантури за деца создадени од креди

Прочитајте какво влијание има играњето со камчиња врз развојот на детето.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Со пишување може да постигне многу. Никогаш не се откажува од своите соништа.

Поврзани содржини

Остави коментар