Тест на личноста: Дали на цртежов гледате јајце или компир?

Психолошките тестови базирани на цртежи се многу интересен и уникатен начин да добиете увид во скриени делови од вашата психа.

Компир – бескорисен зеленчук или дар од природата?

Ниту еден зеленчук не е толку разновиден како компирот. Тој е подеднакво убав кога е варен, печен или пржен, но ретко ги добива пофалбите кои ги заслужува.

Неколку причини зошто треба да јадете повеќе компири

Иако на малкумина им е познато ова, јадењето компири нема автоматски да ве направи подебели.

Осветлете ја кожата под вашите пазуви со овој едноставен трик

Бидејќи доаѓа сезона на тешки дебели џемпери, тоа е одлична прилика да им го посветите должното внимание на вашите пазуви.
Датум: 12 ное 2015
, Автор:

Руски народен рецепт: Излечете ги хемороидите за една недела

Доколку и вие долго време си мачите мака со хемороидите, а веќе се имате обидено со разни креми, чаеви и таблети, и ништо не успеало да го реши проблемот на долг рок, вреди да му дадете шанса на овој „лек“.
Датум: 28 апр 2015
, Автор:

Зошто е опасен позеленетиот дел од компирот?

Тој дел од него е опасен по здравјето и не е пожелно да го јадете.

Крцкави крокети од компир со спанаќ и сирење

Одличен ручек готов за само 30 минути...
Датум: 29 дек 2014
, Автор:

13 мали откритија кои ќе ви го сменат погледот на секојдневниот живот

Секојдневието е многу поинтересно кога ги анализираме нештата на кои вообичаено не им се обрнува внимание.
Датум: 11 авг 2014
, Автор:

15 смешни овошки и зеленчуци кои мислат дека се луѓе

Можеби би рекле дека морков си е морков, но во овој случај се работи за суперморков. И тој не е единствен суперхерој од својот вид.
Датум: 06 мар 2014
, Автор:

Лековитите својства на сокот од компир

Дали сте запознаени дека може да се конзумира свежиот сок од ова растение? Ако ве изненадува ова сознание, подгответе се да бидете запрепастени од сите негови здравствени придобивки.
Датум: 10 јан 2014
, Автор:

Печени компири – едно од најздравите јадења

Печените компири го држат крвниот притисок под контрола. Доколку ги спремите со кората, тие се одличен извор на хранливи влакна...

Крцкави печени компири со фета

Крцкав компир како прилог за вашиот ручек...