26 јуни 2018 | Кафе пауза

15 фотографии што ја доловуваат убавината на напуштените цркви и капели

Црквите и капелите се најчесто стари градби што имаат многу историја во себе.

Како да се справите со депресијата кога немате волја за ништо?

Депресијата е ужасна и вистински предизвик е да го поминете денот, но постојат неколку начини на кои можете да си помогнете.

20 знаци кои покажуваат дека сте веќе развиена личност

Постои забележителна разлика помеѓу развиените, свесни луѓе и неразвиените, несвесни луѓе.

Што ги плаши хороскопските знаци?

Постојат многу работи кои ни предизвикуваат анксиозност и страв и тие се разликуваат од личност до личност.

21 книга што секој тинејџер треба да ја прочита

Книгите што ги читаме во тинејџерските години имаат потенцијал да нè оформат како возрасни личности.

Гневните адвокатки се сметаат за „хистерични“, а гневните адвокати за „моќни“

Едно ново истражување од Универзитетот во Аризона покажало дека и во судницата постои полова пристрасност.

Застарени традиции од кои сме премногу тврдоглави да се ослободиме

Жените треба да го променат презимето по венчавка, мора да ја посетите тетка ви кога ѝ е роденден...

20 горчливи вистини презентирани од страна на „Компирот на вистината“ коишто ќе ве замислат

Следете го Компирот на вистината на Инстаграм, каде што тој редовно ги споделува со светот своите мудри вистини.

8 нешта што другите не разбираат дека ги правите бидејќи конечно сте во стабилна врска

Факт е дека луѓето навистина се менуваат кога ќе се вљубат.

Неверојатни десерти кои навистина ќе ве збунат

Готвачот Бен Черчил станал експерт во создавање неверојатни илузии од десерти кои наликуваат на друга храна или секојдневни предмети.