Неверојатни десерти кои навистина ќе ве збунат

Неверојатни десерти кои навистина ќе ве збунат

Готвачот Бен Черчил станал експерт во создавање неверојатни илузии од десерти кои наликуваат на друга храна или секојдневни предмети. Од обичен десерт во форма на јаболко, до пепелници што се јадат, овој готвач ќе ве остави без зборови со неговите дела. Би ги пробале ли овие рецепти?

Сунѓереста торта со нане, слатка пена од млеко и печено пире од јаболка

Неверојатни десерти кои навистина ќе ве збунат

Торта од лимон

Неверојатни десерти кои навистина ќе ве збунат

Цвекло од чоколадо исполнето со чоколаден мус, чоколадна почва и листови од нане

Неверојатни десерти кои навистина ќе ве збунат

Слатки печурки од кокос

Неверојатни десерти кои навистина ќе ве збунат

Гранола, лимон, сладок сос…

Неверојатни десерти кои навистина ќе ве збунат

Чоколадно цвекло, чоколадна почва, чоколаден цреп

Неверојатни десерти кои навистина ќе ве збунат

Божиќна торта од моркови

Неверојатни десерти кои навистина ќе ве збунат

Сунѓер торта од цреши, тартуфи од кокос, печурки од кокос

Неверојатни десерти кои навистина ќе ве збунат

Продолжува на следната страница…


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Студент кој секојдневно се губи низ страниците на некоја книга. Пишувањето и јогата го прават нејзиниот ден целосен.

Поврзани содржини

Остави коментар