15 фотографии што ја доловуваат убавината на напуштените цркви и капели

15 фотографии што ја доловуваат убавината на напуштените цркви и капели

Црквите и капелите се најчесто стари градби што имаат многу историја во себе. Но, и покрај тоа што тие биле напуштени и веќе се распаѓаат, сепак може да се почувствува разлика во атмосферата во однос на сите други напуштени градби. Како да има нешто духовно сè уште во нив… Погледнете ги следниве фотографии што ќе ве одведат на навистина необична и уникатна прошетка ширум светот.

Напуштена црква во Германија

Напуштена црква во Германија

Напуштена капела во Италија

Напуштена капела во Италија

Напуштена црква во Италија

Напуштена црква во Италија

Напуштена црква во Белгија

Напуштена црква во Полска

Напуштена црква во Италија

Напуштена црква во Полска

Напуштена црква во Италија

Напуштена црква во Италија

Напуштена капела во Италија

Напуштена црква во Италија

Напуштена капела во Италија

Погледнете ги и овие прекрасни фотографии од заборавени пијана во напуштени градби…


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Дипломиран психолог кој обожава да пишува. Автор на научно-фантастичната книга „На работ од времето“. Животно мото ѝ е дека не смее да помине ниту еден ден без кафе и танцување.

Поврзани содржини

Остави коментар