20 потсетници што ви се потребни кога сакате да се откажете

Секој ќе се соочи со тешкотии во животот барем еднаш. Во овие периоди лесно е да ја заборавите големата слика и да мислите дека за вас нема надеж.

50 моќни потсетници од терапевти за личен развој

Доколку минувате низ тежок период, овие совети од терапевти ќе ви помогнат да го надминете тоа.

Корисници на Редит ги споделиле зборовите што им го промениле животот

Понекогаш и наједноставните зборови можат навистина да го променат вашиот живот.

Цитати од персискиот поет Руми што вистински ќе ве инспирираат

Неговата мудрост никогаш не била ограничена од национални или културни граници, а неговиот поглед кон светот ни е навистина потребен во овој период на омраза.

Како да живеете среќен живот според филозофијата на момче со смртоносна болест?

Сем Бернс е момче со мудрост што ја надминува неговата возраст. Иако за жал повеќе не е жив, неговата неверојатна приказна ќе ја помниме уште долго.

5 секојдневни навики што можете да ги „украдете“ од Џ. К. Роулинг

Сигурно ве интересира како изгледа денот на оваа неверојатна жена, па затоа во продолжение погледнете 5 од нејзините секојдневни навики.

7 нешта што не треба да ги заборавите кога животот ќе стане тежок

Овие работи ќе ви помогнат да ги најдете потребните сила, храброст и доверба за да се придвижите напред.

9-те најинспиративни видеа на Јутјуб

На овој веб-сајт можете да најдете секаква содржина, вклучувајќи ги мотивационите говори и видеа.

Последните зборови на модната блогерка која почина од рак ќе ве потсетат да го живеете најдобриот живот

Кирзајда Родригез, популарна блогерка од Доминиканска Република почина по 10-месечна борба со рак на стомакот.

10 идеи за маникир што ќе бидат хит оваа есен

По малку сите им се радуваме на ниските температури бидејќи не секогаш сакаме да се средуваме кога можеме да сокриеме сè под слоевите облека.

12 нешта што треба да ги гледате како ваши предности, а не како недостатоци

Денес често ќе слушнете дека треба да бидете силни, да не им верувате на сите, дека не сите заслужуваат прошка...

19 цитати од Џ. Д. Селинџер што ќе ве импресионираат и инспирираат

Џером Дејвид Селинџер бил американски писател, најмногу познат по неговата новела „Ловец во ржта“ (Catcher in the Rye).