Еве зошто сте навистина убави

Сте ги слушале родителите како безброј пати ви кажуваат, ве убедуваат и веруваат дека сте убави. Сигурно се прашувате што е тоа што ги тера да го мислат тоа.

4 нешта на коишто треба да се сетите кога ќе се посомневате во себе

Пред да помислите дека откажувањето е единственото решение, потребно е да се сетите на овие нешта.

14 фотографии коишто ја покажуваат јачината на човечкиот дух

Денес, дозволете си да бидете инспирирани од луѓето кои ги надминале своите ограничувања.

10 инспиративни цитати од Принц што ќе направат да се чувствувате подобро во вашата кожа

Принц ги освои срцата на фановите не само со неговата музика, туку и со неговиот став кон животот.

26-годишна жена ги руши стандардите за убавина со нејзиниот необичен изглед

Илка Брул е 26-годишна жена од Германија чија цел е да шири позитивност и да инспирира споделувајќи ја нејзината приказна.

Пролетен тренд за коса: Корени како виножито

Досега кристалите имале влијание на секој дел од индустријата за убавина. Сега кристалите служат како инспирација за најновиот тренд за коса – корени како виножито.

19 цитати за љубовта кои покажуваат дека нашата светлина е најсилна во темнината

Понекогаш треба да нурнеме навистина длабоко во себе за да ја видиме нашата светлина.

Зошто 5-секундното правило е важно за писателите кои го одложуваат пишувањето?

5-секундното правило разгледано од аспект на креативноста.

8-те најинспиративни цитати за животот, љубовта и семејството од Барбара Буш

Замислете си да бидете во среќен брак со истиот човек 73 години. Замислете во последните мигови вашиот сакан сопруг да ви ја држи раката и да бидете опкружени со семејството.

10 фотографии кои докажуваат дека тепихот може да биде голем адут во вашиот дом

Овие фотографии нека ви служат како инспирација ако сакате да направите мала промена во домот.

11 филмови инспирирани од поеми

И поетските дела можат да послужат како инспирација за успешен филм.

Важни животни лекции од олимписките натпреварувачи

Не само што е неверојатно да ги гледате како се натпреваруваат, туку од овие луѓе можете да научите навистина бесценети животни лекции.