Не пропуштајте ги најдобрите цитати на Мајкл Џордан!

Не пропуштајте ги најдобрите цитати на Мајкл Џордан!

Не пропуштајте ги овие инспиративни цитати на еден од најдобрите кошаркари на сите времиња, Мајкл Џордан!

Не пропуштајте ги најдобрите цитати на Мајкл Џордан!

„Мора да очекувате големи работи од себе пред да можете да ги направите.“

„Секогаш барајте начин да ја претворите негативната ситуација во позитивна.“

„Учењето е подарок, дури и кога болката е вашиот учител.“

„Некои луѓе сакаат тоа да се случи, некои посакуваат да се случи, други го прават тоа да се случи.“

„Ако ги прифатите очекувањата на другите, особено негативните, тогаш никогаш нема да го промените исходот.“

„Татко ми велеше дека никогаш не е доцна да направиш нешто што сакаш да го направиш. И тој рече дека никогаш не знаеш што можеш да постигнеш додека не се обидеш.“

„Клучот за успехот лежи во неуспехот.“

„Знам дека стравот е пречка за некои луѓе, но за мене е илузија. Неуспехот секогаш ме тераше да се обидам одново следниот пат.“

„Ако налетате на ѕид, не вртете се и не откажувајте се. Размислете како да се искачите преку него.“

„Можам да прифатам неуспех. Но, не можам да го прифатам фактот дека не сум се обидел.“

Откако ги прочитавте најдобрите цитати на Мајкл Џордан, можеби ќе сакате да ги прочитате и најдобрите цитати на Боб Рос за светот и среќата.

Извор: themindsjournal.com


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Вљубеничка во книжевноста, музеите и патувањата. Исто како и Борхес, рајот си го замислува како огромна библиотека.

Поврзани содржини

Остави коментар