16 цитати од Енди Ворхол што ќе ви помогнат да најдете вредност во секој момент од животот

Талентираниот Енди Ворхол се смета за еден од најуспешните и најплатените комерцијални илустратори во Њујорк.

10 луѓе кои ги исполниле соништата од нивното детство

Со возраста луѓето стануваат прагматични и помалку ги слушаат своите желби. Но, постојат и оние кои навистина ги исполниле соништата од нивното детство.

Инспиративни цитати кои ќе ве мотивираат да го живеете најдобриот живот

Без разлика како го гледате животот, сето се сведува на желбата да бидете среќни и исполнети.

10 моќни причини зошто да почнете да ги следите вашите соништа

Можете да бидете толку многу зафатени што сметате дека воопшто не вреди да ги следите вашите соништа.

26 неверојатни фотографии кои ќе ви го одземат здивот

Помеѓу милионите слични фотографии можат да се најдат неколку кои заслужуваат да бидат наречени уметнички.

Кафулиња во кои ќе се чувствувате како да сте во филм од Вес Андерсон

Овој режисер повеќе од две децении работи на развој на сосема нов суб-жанр на филмови, полни со меланхолија, неверојатна естетка, исклучително внимание на детали и внимателно одбрана алт-фолк музика.

Еве зошто сте навистина убави

Сте ги слушале родителите како безброј пати ви кажуваат, ве убедуваат и веруваат дека сте убави. Сигурно се прашувате што е тоа што ги тера да го мислат тоа.

4 нешта на коишто треба да се сетите кога ќе се посомневате во себе

Пред да помислите дека откажувањето е единственото решение, потребно е да се сетите на овие нешта.

14 фотографии коишто ја покажуваат јачината на човечкиот дух

Денес, дозволете си да бидете инспирирани од луѓето кои ги надминале своите ограничувања.

10 инспиративни цитати од Принц што ќе направат да се чувствувате подобро во вашата кожа

Принц ги освои срцата на фановите не само со неговата музика, туку и со неговиот став кон животот.

26-годишна жена ги руши стандардите за убавина со нејзиниот необичен изглед

Илка Брул е 26-годишна жена од Германија чија цел е да шири позитивност и да инспирира споделувајќи ја нејзината приказна.