Луѓе кои ги надминале своите стравови и дале отказ од работата што ја мразат

Луѓе кои ги надминале своите стравови и дале отказ од работата што ја мразат

Многу луѓе имаат кариера што е поразлична од она за коешто отсекогаш сонувале. И без разлика колку е добро вашето работно место и колку пари правите, порано или подоцна, сè се сведува на автоматско работење и чекање на викендот.

После тоа, се враќате дома без енергија или ентузијазам да станете и да го повторите истото наредниот ден. Сите имаме свои причини зошто можеби се чувствуваме заглавено, но некои луѓе се доволно храбри да направат промена. Во продолжение погледнете неколку вакви луѓе кои можеби ќе ве инспирираат и вие да го направите она што отсекогаш сте го сакале.

„Дадов отказ во сабота, момчето ме напушти во недела, одлично поминав на испитот во понеделник, ја добив работата што ја сакам во вторник, го исплатив долгот во среда и го поминав денот на плажа со моето куче. Беше добра недела“

Луѓе кои ги надминале своите стравови и дале отказ од работата што ја мразат

„После 5 години работење во смена од 4 наутро, денес поднесов оставка и ќе почнам со новата работа (од 8 до 16) за 4 недели! Се чувствувам неверојатно“

Луѓе кои ги надминале своите стравови и дале отказ од работата што ја мразат

„Дадов отказ за да станам професионален шетач на кучиња. Не жалам… Ова е Зевс!“

Луѓе кои ги надминале своите стравови и дале отказ од работата што ја мразат

„Пред 11 месеци дадов отказ, продадов сè што имам и го напуштив Сиетл за да пловам ширум светот“

Луѓе кои ги надминале своите стравови и дале отказ од работата што ја мразат

„Дадов отказ, купив комбе и возев од Флорида до Јута. Се расипа, купив друго возило и стигнав на Burning Man точно навреме. Еве неколку фотографии“

Луѓе кои ги надминале своите стравови и дале отказ од работата што ја мразат

„Ова е денот кога дадов отказ од последната работа во продавница“

Луѓе кои ги надминале своите стравови и дале отказ од работата што ја мразат

„Дадов отказ од работата (која беше ужасно здодевна) и сега сликам!“

Луѓе кои ги надминале своите стравови и дале отказ од работата што ја мразат

Продолжува на следната страница


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Студент кој секојдневно се губи низ страниците на некоја книга. Пишувањето и јогата го прават нејзиниот ден целосен.

Поврзани содржини

Остави коментар