22 восхитувачки тетоважи што изгледаат магично

Постојат 2 типа луѓе – едни сакаат тетоважи, а други не се нивни големи љубители. Има и такви кои не сакаат да се тетовираат, но убаво им изгледаат тетоважите на друго тело. Без оглед на кој тип луѓе припаѓате, убаво е да се види какви тетоважи ставаат луѓето. Некои се инспирирани од природата и растенијата, некои од летните денови, а некои во нив имаат друг свет и треба да ги погледнете двапати. Погледнете ги следниве восхитувачки дизајни, па доколку планирате да ставите тетоважа, сигурни сме дека ќе ве инспирираат!

1. Ова пролетно цвеќе убаво изгледа на клучната коска

View this post on Instagram

A post shared by Pis Saro🍃 (@pissaro_tattoo) on

2.Овој тату-артист се инспирирал од растенија

View this post on Instagram

A post shared by tattoo-artist🌿 (@rit.kit.tattoo) on

3. Класика која никогаш не старее

View this post on Instagram

A post shared by Oozy (@oozy_tattoo) on

4. Совршен микс од линии и сенчење

View this post on Instagram

A post shared by Axel Ejsmont (@axelejsmont) on

5. Златната рипка не мора да биде златна за да изгледа одлично

View this post on Instagram

A post shared by Mini Tattoo (@mini_tattooer) on

6. Мала и нежна тетоважа е совршен избор

View this post on Instagram

A post shared by •Gülşah KARACA• (@gullsahkaraca) on

7. Малечка тетоважа инспирирана од една од најдобрите приказни

View this post on Instagram

A post shared by z Erdem Gungor (@frappeink) on


8. Едноставни линии, а толку многу чувства

View this post on Instagram

A post shared by Monsta Truck Tattoo (@monstatrucktattoo) on

Продолжува на следната страница


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Психолог кој најдобро се изразува преку пишаниот збор. Нејзиниот личен лајтмотив гласи: „Остани своја и поинаква бидејќи само така ќе блеснеш во полн сјај!“

Поврзани содржини

Остави коментар