10 супермодели споделуваат како да останете во форма без да се изгладнувате

Изгледа дека изгладнувањето и отфрлањето на омилената храна нема воопшто да ви помогне да бидете во форма.

Што се случува со вашето тело 1 час по пиењето газиран пијалак?

Дали некогаш сте се запрашале што се случува со вашето тело кога пиете газирани пијалаци што се полни со шеќери, како Кока-кола?

До сите нови мајки: Дознајте зошто НЕ СМЕЕТЕ да дозволите да го бакнуваат вашето новороденче!

„Беше толку страшно, што болката ми ја искрши душата. Таа беше здраво, слатко и среќно бебе. Кога почина, ја земав во раце и ѝ ја пеев песната ‘Ти си мое сонце’“

Истражување: Колку повеќе кафе пиете, толку подолго ќе живеете

Дали се шегуваат на ваша сметка бидејќи пиете многу кафе? Дали не можете да останете будни без шолја кафе?

12 симптоми дека вашата мачка страда од артритис

Артритисот е честа појава кај мачките, особено кај постарите.

Витаминска бомба: Зајакнете го вашиот имунитет со помош на ова вкусно смуди со ѓумбир

Одличен рецепт за смуди што е комбинација од различни вкусови – но, одличен за вашето здравје!

12 грешки што ги правите при туширањето што му штетат на вашето здравје

Малкумина знаат дека правиме многу грешки во текот на туширањето. Погледнете кои се најчестите.

Што се случува кога бојата на вашата менструална крв е црна?

Менструацијата не е никакво изненадување, освен ако не дојде ден порано а вие сте со бели панталони.

Зошто треба да почнете да ги сушите стапалата со фен за коса?

Ако имате проблеми со појава на габични инфекции или пак, со атлетско стапало, тогаш дојдовте на вистинското место!

7 причини зошто луѓето се самоубиваат

Идејата за одземање на сопствениот живот може да им биде екстремна или тешка за верување на луѓето кои не биле на тоа мрачно место.

Зелен сок од само 4 состојки што ќе ви ја направи кожата беспрекорна, а желудникот мирен

Ставете ги сите состојки во блендер, добро изматете и потоа испијте го сокот свеж.

Знаци кои покажуваат дека сте изложени на хроничен стрес

Нашиот организам помни сè, а еден од неговите најголеми непријатели е стресот, особено хроничниот.